PCI Uyumluluk Yönetimi

Kredi kartı ile işlem yapan şirketler için geliştirilmiş olan PCI güvenlik standartlarına uyumlu olmak artık bir zorunluluk. Kredi kartı sahiplerini korumayı amaçlayan PCI, standartlara uymayan şirketlerin kredi kartı ile satış yapmasını engellemek de dahil olmak üzere bir çok yaptırıma sahip.

PCI standardı şifre politikasından Web Application Firewall kullanımına, uzak erişimlerde iki faktörlü kimlik doğrulamadan güvenlik denetimlerine kadar birçok zorunluluk barındırıyor.

Müşterilerimizin mevcut durumlarını PCI standardını baz alarak inceliyor ve regülasyona uyum için gereken çalışmaları raporluyoruz. Rapor sonucunda ortaya çıkan teknoloji yatırımlarının PCI standardına uygun biçimde projelendirilmesini sağlıyor ve standart tarafından zorunlu tutulan ASVs (Approved Scanning Vendors) denetimlerini iş ortaklarımız aracılığı ile yapıyoruz.

PCI Uyumluluk ve denetim hizmetlerimiz PCI standardına uyumu %100 garanti ederken müşterimizin bilgi güvenliği çıtasını da gözle görülür şekilde yükseltiyor.